تغییر رنگ دائمی چشم! ۱۰۰% تضمینی!!!

Posted By on مرداد ۲۷, ۱۳۹۰ | ۱۴ comments


اندرباب تغییر رنگ دائمی چشم :
یه زمانی با دیگران چشم تو چشم که میشدم، گیر میدادن : لنزه؟!
حقیقت اینه که خودمم خوووب می دونستم خیلی خاصه…اونقدر خاص که بهشون حق میدادم شک کنن


الان از خودم می پرسم : با این بامبول دماغ های عملکرده، قدهای به زور بلند شده، پروتزهای مختلف و دست آخر همین تغییر رنگ چشم افراد، تلکیف انتخاب طبیعی چی میشه؟!
تکلیف نسل برتر که به صورت ناخودآگاه از ترکیب ژن هایی به وجود میاد…انتخابی که هرکس به طور غریزی از طریق قیافه دنبالش می گرده تا مناسب ترین کدهای ژنتیکی با خودش رو پیدا کنه…انتخابی که بهش میگن زن آرمانی و مرد آرمانی هرفرد…

نمی دونم به کجا میریم و نسل بشر چطور قراره خودشو تو این مشکلات ژنتیکی نجات بده… نسلی که پیر جوون میشه، کوتوله قد بلند، چاق لاغر ، لاغر چاق، سیاه سفید و… نسلی که «کلاه برداری ژنتیکی» را سرلوحه خودش قرار داده…

اگر یه روز داشت چشم آبی، سبز، یشمی و خاکستری رویای دورو وری هام بود، الان داشتن چشم شارینگان با اون رنگ قرمز و خال ها و طرح های پیچ در پیچش هم چیزی دور تر از دو سه میلیون تومان خرج نیست….

به قول صاحبش :

The Eye of the Teece
This is my eye. There are many others like it, but this one is mine

دست جراحان و طالبان زیبایی تهرانی به عنبیه چشم هم رسید. بر اساس عملی که جراحان یکی از بیمارستان های تهران مدعی انجام آن هستند، می توان عنبیه چشم را به رنگ دلخواه تغییر داد. حالامی توان گفت هیچ عضوی در صورت از دست زیبایی خواهان در امان نیست.
پیش از این، تغییر ظاهر دماغ، گونه، لب، چشم، ابرو، دندان، چانه و پیشانی به معجزه عمل های جراحی زیبایی ممکن بود، حالاو برای اولین بار در جهان آن هم در تهران این عضو حساس چشم را پزشکان برای شما با پرداخت مبلغی به رنگ دلخواه تان تغییر خواهند داد.
برای یافتن چند و چون انجام این عمل مسوولان بیمارستان حاضر به جوابگویی نیستند، اما در قالب یک متقاضی، اطلاعات قابل توجهی از منشی ردیف اطلاعاتی به دست می آید. او می گوید: «این لنزها دایمی و در سه رنگ آبی، سبز و طوسی موجود است. حدودا شش میلیون تومان هزینه عمل است. مصرف طبی ندارد و فقط جنبه زیبایی دارد. در روز اول پانسمان کامل، مراقبت و دارودرمانی تا چند هفته بعد از عمل نیز ادامه دارد. روزهای اول شاید با تاری دید همراه باشد.
البته برای انجام این عمل یک سری مقدمات باید صورت بگیرد، ازجمله معاینات قبل از عمل و اینکه تعهد داده شود مبنی بر اینکه مسوولیت عمل با خود مراجعه کننده است.» او در انتها می گوید: «وقت های ویزیت دکتر پنج ماهه است ولی برای انجام این عمل خاص می توانم زودترین زمان ویزیت، یعنی ۱۰ تا ۲۰ روزه را برای شما بگذارم.»
عمل تغییر رنگ عنبیه چشم به وسیله دستگاهی با نام «فمتولیزیک» انجام می شود، این دستگاه ساخت آمریکاست و به تازگی وارد ایران شده، یکی از پیشرفته ترین دستگاه های برش در چشم پزشکی محسوب می شود. جراح با استفاده از این دستگاه و نوعی لیزر با نام «فمتوسکند» شکافی روی عنبیه ایجاد کرده و لنز رنگی را در آن تعبیه می کند.
این لنزها دایمی است ولی با درخواست مراجعه کننده قابلیت برداشت دارد. بر اساس اطلاعات منابع خبری ما در این بیمارستان تاکنون در ایران دو نفر این عمل را انجام داده اند، یک مرد و یک زن. لیزر فمتوسکند علاوه بر این، کاربردهای متنوعی در چشم پزشکی دارد که شامل ایجاد انواع برش های قرنیه و لنز است. با استفاده از این نرم افزار می توان محل دقیق تابش پالس ها از نظر عمق و وسعت مورد نظر را نیز تعیین کرد.
با وجود اطلاعاتی که این بیمارستان در اختیار متقاضیان عمل تغییر رنگ عنبیه چشم قرار می دهد، نایب رییس انجمن چشم پزشکان ایران از عدم امکان تغییر رنگ عنبیه خبر می دهد.
دکتر مدرس زاده، نایب رییس انجمن چشم پزشکان ایران درباره عنبیه رنگی و عمل آن در ایران اظهار بی اطلاعی می کند و به شرق می گوید: این عمل یک بار در دنیا انجام شده و مطالعات دقیق تری روی آن انجام نگرفته است. برای بررسی این عمل و به اجرا گذاشتن آن باید فرم و پژوهش بیشتری انجام و در ژورنال های علمی دنیا مطرح شود، در ادامه اگر مورد تایید مرکزهای استاندارد CE اروپا و FDA آمریکا قرار گرفت، به پزشکان اجازه انجام آزمایشات بالینی داده می شود. اگر این مراحل طی نشود برای پزشک مسوولیت ایجاد می کند و در ادامه باید در دادگاه بررسی شود.
مدرس زاده تاکید می کند: «ما مطمئن هستیم در داخل ایران عمل عنبیه رنگی انجام نمی شود. برای انجام این عمل باید ابتدا وزارت بهداشت بررسی کند و از انجمن چشم پزشکان گزارش و نظر گرفته شود. تاکنون هم چنین موردی به ما ابلاغ نشده است.»
اما با این حال رنگ کردن عنبیه چشم به رنگ دلخواه خبری بود که خیلی سریع میان مشتاقان به لنزهای رنگی دهان به دهان چرخید. هر روزه تماس های زیادی با این بیمارستان برای تعیین وقت معاینه و انجام عمل صورت می گیرد. منشی های بیمارستان هم به سرعت آموزش دیدند که به مراجعه کنندگان در این زمینه اطلاعات دهند. کاتالوگ هایی هم در این باره تهیه و چاپ شده است که برای اطلاعات بیشتر به متقاضیان ارایه می شود. اما این کاتالوگ زمانی به شما داده می شود که پرسنل بیمارستان از نیت تان برای انجام عمل مطمئن شوند.
تمایل به تغییر رنگ چشم سابقه کمی ندارد، تولید لنزهای رنگی و ارایه آن در بازار هم پاسخی به همین میل بود. بسیاری با پرداخت مبلغ اندکی چشم خود را هر روز به رنگی در می آوردند، اما لنز گذاشتن دردسرهایی دارد، نگهداری و تمیز نگه داشتن آن، مدت زمان محدود استفاده از آن، عوارض جانبی و چندین مشکل دیگر، اما تغییر رنگ عنبیه هیچ کدام از این دردسر ها را ندارد، البته آن گونه که منشی این بیمارستان ادعا می کند.
از سویی دیگر و با وجود این ادعا که عمل تغییر رنگ عنبیه برای اولین بار در جهان انجام می شود بر اساس خبری که چندی پیش خبرگزاری فارس به نقل از شبکه بی.بی.سی عربی منتشر کرد «محمد شجاع» چشم پزشک سوری توانسته است رنگ چشم یک زن به نام «سلوی» را به صورت دایمی تغییر دهد. بنابراین گزارش تاکنون هیچ مشکل بینایی برای این زن جوان به وجود نیامده است.
اما با وجود این انجام این عمل بدون عوارض هم نیست، بر اساس اطلاعات به دست آمده عفونت و بالارفتن فشار چشم از اصلی ترین عوارض عمل تغییر رنگ دایمی عنبیه است. گلوکوم یا آب سیاه چشم، سبب تخریب عصب بینایی می شود که بر اثر بالارفتن فشار چشم به وجود می آید. این بیماری در آغاز هیچ علامتی ندارد، ولی می تواند در طول زمان به کاهش بینایی و در نهایت به نابینایی فرد منجر شود.
در این بیماری، عصب بینایی بر اثر افزایش فشار داخل چشم تحلیل می رود که البته گاهی ممکن است این اتفاق بدون افزایش فشار داخل چشم هم رخ بدهد. عفونت قرنیه نیز عمده ترین نگرانی در استفاده از لنزهای زیبایی است که به صورت موقت مورد استفاده قرار می گیرد. جنس لنز در روند ایجاد عفونت موثر است. لنزهای زیبایی بر اثر اختلال در اکسیژن رسانی به سطح قرنیه، باعث ایجاد عروق اضافی در چشم و از بین رفتن قرنیه طبیعی می شود. عفونت اگر به همه جای چشم سرایت کند ممکن است منجر به تخلیه آن شود.

۱۴ Comments

 1. be nazare man in behtarin amalye ke ta hala kashf shode

  Post a Reply
 2. be nazare man amale fogholadeieye va arzesh vaghto hazineyie ke az tarafe farde moteghaazi mishe ham dare valie arzesh risk ro nadare amali ke momkene monjar be kooriye man beshe akhe che be dard mikhore?

  Post a Reply
  • من خیلی درگیر بودم تا این عمل رو انجام بدم اما با مشاوره یکی از آشناها که فوق تخصص چشم هستند تصمیم گرفتم که منصرف شم شاید زیبایی چشم های قهوه ای بهاندازه ی چشم های خاکستری نباشه اما ارزش نابینا شدن رو نداره چون این پزشک میگفت بعد از مدتی باعث رسوب رنگدانه ها میشه…

   Post a Reply
 3. منم خیلی دلم میخواد این عمل را انجام بدم ولی میترسم بر اثر عوارضش نابینا بشم! برای همین اگه واقعا خانم و اقایی که گفته شده در ایران این عمل را انجام دادند… خواهش میکنم لطف کنند ما رو راهنمایی بکنند.. که اگه تا حالا هیچ گونه عوارضی نداشتن یا اذیت یا نابینا یا چشماشون اب سیاه نیاورده است؟ لطف کنند مثل اون اقا پسری که در روسیه عمل بلندی قد انجام داده بود و پس از بازگشتش به ایران لطف کرده بود هموطناشو راهنمایی کرده بود…چقدر خوب میشد اگه این ۲نفر هم راهنمایی کنن که ایا این عمل موفقیت امیز بوده یا نه برای چشم مضر هستش!

  Post a Reply
 4. من خیلی درگیر بودم تا این عمل رو انجام بدم اما با مشاوره یکی از آشناها که فوق تخصص چشم هستند تصمیم گرفتم که منصرف شم شاید زیبایی چشم های قهوه ای بهاندازه ی چشم های خاکستری نباشه اما ارزش نابینا شدن رو نداره چون این پزشک میگفت بعد از مدتی باعث رسوب رنگدانه ها میشه…

  Post a Reply
 5. سلام خسته نباشید میخواستم مطمعن شم اگه بخوام چشمام رنگی کنم کور میشم یا نه اخه از هر پزشکی میپرسم میگن باعث کوری میشه لطفا راهنماییم کنید چون تصمیمم جدیه

  Post a Reply
 6. همچین نوشتی تغییر رنگ چشم صد در صد تضمینی که گفتم شاید راهی ساده به غییر از جراحیه حالا خودم راهی بهتون می گم که امتحانش نکردم ولی دانشمندا معتقدن که عملیه اونم خوردن شکلات بیش از اندازه است که باعث تغییر رنگ چشم میشه مواظب باشید یه وقت تو راه رنگی ردن چشم مرض قند نگیرید

  Post a Reply
 7. man madarzadi cheshmam zaife doktora migan az shedate nazokie pardeye cheshmam hata nemishe jarahi leyzik kard che berese be taghire range anabie man alan 22 sal sen daram va ta alan az koli chizai ke bayad to javooni anjam bedam mesle footbal,davidan,paresh,boland kardane vazneye balatar az 1 kiloo,docharkhe savari,motor,nabodane dide ranandgi,…harchi ke be moshkelam marbote,….hata rok begam bekhay ba ye dokhtar doost beshi donbale zahere pesaran ta eshghe oun pesar,,,hameye in avamel baese afsordgie chan saleye man shode jori ke hata sare kelase daneshgaam nemiram,,,,ba hameye in harfo hadisa bazam omidam be khodast tato in yeki do sal zodtar rahe charei baram peyda beshe ke dige vaghan daram az beyn miram,,,,ghadre cheshmaye salemi ke khoda beheton dadaro bedonin,,ba in chza salamatie khodtono be khatar nanazin,….ke kheyli baraton geron tamomum mishe azizan,,,Baram Doa konid………………………………………………….!

  Post a Reply
 8. زشکان در Laguna Beach کالیفرنیا، توانستند روشی برای تغییر دائمی رنگ چشم بیابند. در این روش، با استفاده از یک عمل لیزر، چشم قهوه ای به آبی تغییر رنگ می یابد. پزشکان همچنین اعلام کرده اند این عمل به صورت عمومی از سال ۲۰۱۴ در بیمارستان ها انجام خواهد شد.

  زمان لازم برای انجام این عمل تنها یک دقیقه است. ولی برای تثبیت رنگ چشم، این عمل باید طی ۲ تا ۳ هفته تکرار و کامل شود.

  در این عمل پرتوهای لیزر بر چشم می تابد تا رنگ دانه های قهوه ای را به مرور زمان بی رنگ کند. کل این عمل ۵۰۰۰$ دلار هزینه دارد.

  ۴۶

  دکتر Gregg Homer از سال ۲۰۰۱ در مورد این پروژه تحقیق کرده و پس از ۱۰ سال بررسی توانسته روشی برای تغییر رنگ دائمی چشم بیابد. وی هنوز در مورد تغییر رنگ قهوه ای به سایر رنگ ها هیچ اطلاعی نداده و فقط اعلام کرده امکان تغییر رنگ چشمان قهوه ای به آبی وجود دارد. دکتر Homer همچنین اظهار داشته این عمل هیچ خطری برای چشم ندارد.

  همون پولی که برای تغییر رنگ چشم در ایران میدید را برید امریکا واسه تغییر رنگ چشم بصورت بی خطر بدید

  Post a Reply
 9. با سلام خدمت شما من هم دوست دارم عمل کنم خواستم ببینم کسی شماره ای دکتر را داره برام بفرسته تا باحاش صحبت کنم .ممنون میشم

  Post a Reply
 10. man cheshmam khoshgele lenz mizaram 2barabar mishe vaghan dus daram in amalo angam bdam

  Post a Reply
 11. من چشمم عسلی هست میخوام به رنگ ابی جراحی کنم لطفا یه دکتر متخصص جهت عمل معرفی کنید ممنون

  Post a Reply
 12. ادم های روانی این کارو میکنن و سلامتی خودشونو به خطر میندازن به جای این کارا به نظرم ادم روی بدنش تمرکز کنه که اول سالم باشه بعد اندام زیبا داشته باشه و به خودش برسه همین کافی

  Post a Reply

Submit a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *