تا ۱۴ آبان ۱۳۹۰، FaceBook نابود خواهد شد!

Posted By on مرداد ۱۹, ۱۳۹۰ | ۰ comments


به گزارش مقصد و به نقل از پی‌سی‌مگزین گروه هکری انونیموس (Anonymous) که این روزها بر خلاف معنای نام خود، نام بزرگی برای خود دست و پا کرده است در اطلاعیه‌ای وعده داد که در روز پنجم نوامبر (۱۴ آبان) شبکه اجتماعی فیس‌بوک را به جرم نقض حریم خصوصی کاربران به طور کامل نابود کند.

این گروه هکری در اطلاعیه خود در یوتیوب آورده است: فیس‌بوک اطلاعات را به آژانس‌های دولتی می‌فروشد و به شرکت‌های امنیتی اطلاعاتی برای جاسوسی از مردم سرتاسر جهان دسترسی مخفی اعطا کرده است.

انونیموس در ادامه پیام خود با هشدار در خصوص نقض فراروان حریم خصوصی کاربران در فیس‌بوک اعلام کرده است که برخی از این شرکت‌ها که خود را کلاه‌سفید می‌نامند برای حکومت‌هایی همچون مصر و سوریه مشغول به فعالیت هستند.

این موضوع همواره از سوی فیس‌بوک رد شده است که اطلاعات کاربران را بدون موافقت کاربران با طرف سومی به اشتراک گذاشته باشد.

این گروه هکری با اشاره به تاریخ ۱۴ آبان اعلام کرده است که این شبکه اجتماعی پس از این تاریخ دیگکر به ارائه سرویس به کاربران قادر نخواهد بود و از کاربران فیس‌بوک خواسته است تا برای دفاع از آزادی اطلاعات و حفظ حریم شخصی خود به کمپین نابودی فیس‌بوک ملحق شوند.

این گروه همچنین به کاربران فیس بوک هشدار داده است که هر فعالیتی که در فیس‌بوک انجام می‌دهید در آن ثبت می‌شود و حتی اگر اکانت خود را پاک کنید باز هم اطلاعات شخصی شما از بین نخواهد رفت.

البته با توجه به نوع فعالیت این گروه هکری نمی‌توان مسئولیت این اطلاعیه را به طور کامل متوجه آنان دانست چرا که با توجه به ناشناس بودن اعضای این گروه به طور طبیعی هر کسی می‌تواند با راه‌اندازی یک کانل ویدیوئی در یوتیوب و یک اکانت توئیتر موضوعی این چنینی را با موضوع عملیات فیس‌بوک خبرسازی کند.

ویدیوی  Hack کردن FaceBook – هک شدن فیس بوک

تکمیلیه (۲۰ مرداد ۱۳۸۹)

موضوع هک شدن فیس بوک از این ویدئو نشات گرفته که مربوط به یک ماه پیش هست :

http://www.youtube.com/watch?v=SWQTS8zqYXU&feature=player_embedded

تا دیروز هیچ بازتاب رسانه ای نداشت اما بعد از ترجمه به زبان آلمانی، خبرش همه جا منتشر شد.
البته نام کاربری ارسال کننده با سایر ویدئوهای قبلی که توسط Anonymous در یوتوب منتشر شده همخوانی نداره.
دیروز این رو توئیت کردند :

در هر حال حتی اگر جعلی هم بوده باشه، فیسبوک برای اینکه نشون بده حریم خصوصی کاربران رعایت میشه، چند ساعت پیش این متن رو منتشر کرد :

Rumors claiming that your phone contacts are visible to everyone on Facebook are false. Our Contacts list, formerly called Phonebook, has existed for a long time. The phone numbers listed there were either added by your friends themselves and made visible to you, or you have previously synced your phone contacts with Facebook. Just like on your phone, only you can see these numbers.

https://www.facebook.com/facebook/posts/10150353502026729

Submit a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *